Vinařství Ribusieri

Farma Ribusieri se nachází v Montecucco v obci Cinigiano, jen pár kroků od nádherné oblasti Monte Amiata. Přítomnost Monte Amiata vytváří příznivé klimatické podmínky pro pěstování vinné révy a oliv v kopcích, které se svažují dolů k údolí Ombrone, stejně jako hora sama o sobě je ideálním terénem pro další produkty: kaštany, pecorino, bílé hovězí maso, med, lanýže , houby, šafrán, slaná sušenka, salám a klobása z divočáků. Výrobní oblast se nachází v provincii Grosseto, v oblasti zvláště vhodné pro výrobu jakostních vín, včetně obcí Cinigiano, Campagnatico, Civitella Paganico a části obcí Castel del Piano, Arcidosso, Seggiano a Roccalbegna. Vinařský kontext je mimořádně kvalifikovaný: tato oblast je ve skutečnosti obklopena prestižními označeními, jako jsou Brunello di Montalcino, Morellino di Scansano, S. Antimo a Monteregio di MassaMarittima.

Vinařství RIBUSIERI je dnes důležitou součástí ve velké vinařské tradici toskánské Maremmy. Společnost do své výroby začleňuje inovativní zemědělské techniky a do výroby produktů Sangiovese a Vermentino integruje své vlastní charakteristické ekologicky udržitelné metody. V obci Montecucco, kde má vinařská tradice dávné kořeny.

Stránka 1 z 1 - 3 položek celkem
72dpi Mille R8A0941
350 Kč

Itálie (vinařství Ribuiseri, vinařská oblast Toskánsko)

Vinice Doc Montecucco Vermentino byla vysazena v roce 2006 na jílovité hlíně obrácené k jihozápadu ve výšce 160 metrů nad mořem. Způsob pěstování: jeho vinice má asi 5 000 rostlin na hektar a pěstuje se pomocí révy prořezávané guyotem s množstvím pupenů v rozmezí od 8 do 10 na rostlinu. 

Sklizeň: obvykle nastává v 1. nebo 2. zářijovém týdnu, kdy se dosáhne předem stanovených kvalit pro tento druh vína. Hrozny se sklízejí přísně ručně.

  • víno má bledě žlutou barvu se zelenkavými odstíny
  • vůně odhaluje svěží květinové tóny a exotické ovoce
  • má příjemnou svěží chuť, která je jemná a vytrvalá
Kód: 10750
LE MACIOLE montecucco rosso, Ribusieri
400 Kč

Itálie (vinařství Ribusieri, vinařská oblast Toskánsko)

Doc Montecucco Rosso DOC

Vinice byla vysazena v roce 2006 na kamenité jílovité hlíně obrácené k jihozápadu ve výšce 160 metrů nad mořem. Tato vinice má asi 5 000 rostlin na hektar a pěstuje se na vinicích s nízkým prořezáváním kordonů, jejichž množství je od 8 do 10 na rostlinu.

Sklizeň se koná koncem září a provádí se ručně pečlivým výběrem hroznů.

  • sytě rubínově červená barva, kytice odhaluje svěží květinové tóny a zralé červené plody
  • na patře cítíme svěžest a dobrou strukturu, je hladké a silné
Kód: 10752
Solaura Sangiovese, Maremma Toscana 2016 , Ribusieri
450 Kč

Sangiovese Maremma Toscana DOC

Vinice byla vysazena v roce 2009 na jílovité hlinité půdě obrácené k jihozápadu, 160 metrů nad mořem. Tato vinice má asi 5 000 vinic na hektar a pěstuje se pomocí vinic s nízkým prořezáváním kordonů s množstvím pupenů v rozmezí od 6 do 8 na rostlinu.

Sklizeň Sangiovese se obvykle koná koncem září a provádí se pečlivým výběrem hroznů, které se poté přepravují do vinařství v bednách. Sklizeň Cabernet Sauvignon a Petit Verdot je v polovině října.

  • sytě rubínově červená barva s fialovými odstíny, buket odhaluje červené a černé plody, eukalyptus a náznaky vanilky
  • podle chuti je svěží, voňavé a trvanlivé
Kód: 10751