Vinařství Kloster Eberbach - státní vinařství

Vinařství se nachází uprostřed vinic v Rheingau nedaleko historického městečka Eltville. Byl založen roku 1136 cisterciánem Bernhardem von Clairvaux. Od něj pochází název Kloster Eberbach. Jedná se o báječné a zároveň magické místo, které je cílem turistů z celého světa. Nabízí úžasnou historii a ještě úžasnější vinné sklepy, které dodávaly víno anglické královské rodině již v předminulém století. 

V současné době se o klášter stará nadace, která mimo jiné nabízí hostům prohlídku kláštera, velkou restauraci v historických prostorách kláštera a k tomu i ubytování. Vinařství, které je součástí této kulturní památky, nabízí prohlídky historických vinných sklepů a ochutnávku vín a místní vinotéce.  

Nabídka vína je bohatá, samozřejmě na prvním místě je odrůda ryzlinku, základní verze - Gutswein, Erste lage pod značkou "Crescentia" ze 6-ti viničních tratí a 2 vína GG (Gran Cru) a červené víno Pinot Noir a bílé víno Burgunda bílá a šedá.

Všechna vína jsou typickým představitelem vín z oblasti Rheinga, kde se půda skládá především z křemenného písku (Quarzit), částečně z břidlice, vápence a slínu. Proto se vína z různých viničních tratí od sebe liší svou mineralitou. Suchá vína z Erste a Grosse lage doporučujeme konzumovat nejdříve druhým rokem od sklizně. Tato vína se projeví svou chutí a vůní nejdříve třetím až pátým rokem. 

Motto: Naše dveře zůstávají otevřené, více jsou však otevřená naše srdce. 

 

Stránka 1 z 1 - 10 položek celkem

Stránka 1 z 1 - 10 položek celkem