Vinařství Jamek

Wachau je jednou z nejkouzelnějších a kulturně a historicky nejstarších krajin v Rakousku. Uprostřed jedinečných řadových vinic, které formovaly krajinu Wachau po mnoho staletí, je rodina Jameků již ve 4. generaci vinařství.

Vinařství Jamek obdělává 25 hektarů na nejznámějších místech Wachau. Ve známém strmém svahu Ried Klaus se daří Rieslingu s kultovním statusem s výraznou složitostí a nejvyšší vůní. Primární skalní terasy vinic Achleiten a Liebenberg jsou známé svým špičkovým Grüner Veltliner, který se vyznačuje terroirem strmých svahů Wachau.

Vinice Ried Hochrain a Zweikreuzgarten ve Wösendorfu jsou spravovány ve spolupráci s benediktinským opatstvím Melk, které trvá již více než 40 let. Rostou zde Pinot Blanc a Chardonnay té nejvyšší kvality.

Ve vínech najdete mnoho odrůd terroiru Wachau. Lehkost, ovocnost a hloubka, spektrum, díky kterému srdce milovníků vína bije rychleji. Potěšení z pití a stravitelnost díky přirozenosti vín jsou nejvyšší prioritou.

Vína se dělí na Steinfeder®, Federspiel® a Smaragd®. Toto jsou kategorie kvality Wachau a chráněné značky sdružení pro ochranu území Vinea Wachau Nobilis Districtus.