Vinařství Jamek

Wachau je jednou z nejkouzelnějších a kulturně a historicky nejstarších krajin v Rakousku. Uprostřed jedinečných řadových vinic, které formovaly krajinu Wachau po mnoho staletí, je rodina Jameků již ve 4. generaci vinařství.

Vinařství Jamek obdělává 25 hektarů na nejznámějších místech Wachau. Ve známém strmém svahu Ried Klaus se daří Rieslingu s kultovním statusem s výraznou složitostí a nejvyšší vůní. Primární skalní terasy vinic Achleiten a Liebenberg jsou známé svým špičkovým Grüner Veltliner, který se vyznačuje terroirem strmých svahů Wachau.

Vinice Ried Hochrain a Zweikreuzgarten ve Wösendorfu jsou spravovány ve spolupráci s benediktinským opatstvím Melk, které trvá již více než 40 let. Rostou zde Pinot Blanc a Chardonnay té nejvyšší kvality.

Ve vínech najdete mnoho odrůd terroiru Wachau. Lehkost, ovocnost a hloubka, spektrum, díky kterému srdce milovníků vína bije rychleji. Potěšení z pití a stravitelnost díky přirozenosti vín jsou nejvyšší prioritou.

Vína se dělí na Steinfeder®, Federspiel® a Smaragd®. Toto jsou kategorie kvality Wachau a chráněné značky sdružení pro ochranu území Vinea Wachau Nobilis Districtus.

 

Stránka 1 z 1 - 3 položek celkem
Jochinger Chardonnay Federspiel 2019, Jamek
420 Kč

Rakousko (Vinařství Jamek, oblast Wachau)

  • díky klasickému vývoji se Chardonnay vyznačuje přirozeným množstvím ovoce a harmonickou kyselostí
  • dominují vůně jablek ve spojení s kořeněnými tóny
Kód: 10346
Gruner Veltliner Federspiel, Ried Achleiten 2019, Jamek
490 Kč

Rakousko (Vinařství Jamek, oblast Wachau)

  • pravěké místo Achleiten na skalní terase, jemně kořeněná kytice, která charakterizuje toto místo
Kód: 10341
Gruner Veltliner Smaragd, Ried Liebenberg 2019, Jamek
650 Kč

Rakousko (Vinařství Jamek, oblast Wachau)

  • pravěká skalní terasa, květinová vůně Veltliner
Kód: 10342