Goldwingert GG 2019, C. H. Berres

Neohodnoceno
Značka: C H Berres
Německo (Vinařství C.H.Berres, oblast Mosel - Urzig)
Vinice je zajímavá tím, že obsahuje štěrkové kapsy s bohatým výskytem pazourku. Vinař popisuje toto víno jako ovocité suché, přičemž obsah cukru je do 9 g/l
  • minerální ryzlink, který se odlišuje od jiných moselských ryzlinků svou zajímavou, lehce komplikovanou mineralitou, která je zapříčiněna skladbou půdy v oblasti "Lage Goldwingert"
Dostupnost Skladem (>5 ks)
Kód: 988
700 Kč
Goldwingert GG 2019, C. H. Berres
Neohodnoceno
Značka: C H Berres
Technický popis

100% Ryzlink
Alkohol 13,5 %
obsah cukru 9,1 g/l
kyselina 7,9 g/l

Doba skladování

při ideálních podmínkách i více než 5 let

Servis

podáváme při teplotě 7 - 9 stupňů, svou vůni projeví při teplotě 12 - 13 stupňů

Doporučení

Podáváme k výrazným pokrmům, omáčkám, pokrmy s houbami, rybám, dezerty.

Alergeny

Víno obsahuje sulfidy.

Rodina Berres se věnuje vinařství na Mosele již více než 500 let. Markus Berres, 37 let, dnes provozuje tradiční rodinný podnik v 21. generaci. Po ukončení studia vinařství v Geisenheimu a absolvování vysokoškolského inženýrství (FH) pro vinařství a enologii převzal v zimě 2003 vinařství Markus Berres. Potenciál vinařství je působivý. S vinicemi v lokalitách Ürziger Würzgarten, Ürziger Goldwingert a Erdener Treppchen vlastní rodina pozemky ve třech z nejlepších lokalit Grand Cru na Moselle. Rostou v nich některé desetiletí nevysazené keře vinné révy, které tvoří základ nejlepších vín současnosti.

Díky vinařské ploše 3,5 ha je nyní vinařství považováno za spíše malý podnik. Vinice jsou výhradně v nejstrmějších vinicích v údolí Mosely. Ročně vinařství vyrobí přibližně 35 000 lahví. Po dlouhou dobu byl C.H.BERRES považován za čistého výrobce Rieslingu. V roce 2005 vysadil keře Pinot Blanc a Sauvignon Blanc a tím obohatil svůj sortiment. Vína od malých prémiových výrobců odlišuje od těch velkých větší porozumění teroiru a lepší soustředění na detail, a snaha o co nejlepší výsledek. 

Právě u tohoto vinaře platí na 100%.